Kam vyrazit tento týden? Ve čtvrtek k Husovu domu a v sobotu na Blaník

Autor: tk <tkucera@sokolvlasim.cz>, Téma: Pozvánky, Vydáno dne: 23. 10. 2023

Opět se přiblížil náš "Den nezávislosti", a tak žádné podzimně prázdninové dovolenkování či výletničení a rychle zařaďte do kalendáře jak tradiční už 20tý župní sraz na Blaníku, tak i obvyklý pietní akt u Husova domu ...

VÝSTUP NA BLANÍK a Sokolský turistický sraz u příležitosti vzniku ČSR proběhne v sobotu 28. října 2023. Sraz je v 11 hodin na vrcholu. Pokud pro vás pěší varianta není, využijte speciální autobus. Pojede z Domašína (náves) v 9 hodin se zastávkou v 9:15 u vlašimského ČSADa v 9:30 v Kondraci. Odjezd zpět ve 13 hodin z parkoviště u Blaníku.

Komu to nebude stačit, v poledne startuje v Louňovicích pod Blaníkem běžecký závod pro děti, ve 14 hodin je hlavní závod (registrace v poledne).

PRŮVOD S POLOŽENÍM VĚNCŮ ve Vlašimi - vyrážíme ve čtvrtek 26.10. ve 14:45 od sokolovny, odtud půjdeme průvodem kolem sokolských lip svobody k Husovu domu, kde položíme věnec a vzdáme úctu padlým v obou světových válkách a v odboji.