Čarodějnice s hasiči

Autor: tk <tkucera@sokolvlasim.cz>, Téma: Setkání, Vydáno dne: 03. 05. 2023

Každoroční oblíbená akce pálení čarodějnic se konala i v letošním roce - v neděli 30. dubna v areálu vlašimské sokolovny.

230430carodky_c

Celý týden pořádající Tělocvičná jednota Sokol Vlašim a SDH Vlašim připravovali tak, aby vše mohlo v ten důležitý večer proběhnout v naprostém pořádku a ke spokojenosti všech malých i velkých návštěvníků. Kolemjdoucí mohli sledovat úklid areálu, pomalu rostoucí hranici, rýsující se dráhu pro let čarodějnic a stánek pro občerstvení. V neděli večer si všichni oblékli čarodějnické kostýmy a vše mohlo začít.
230430carodky_a 230430carodky_b 230430carodky_d
Už od časného odpoledne se plocha i tribuna plnila návštěvníky. Po šesté hodině se na ploše začal formovat průvod, který donesl čarodějnici k velké hranici a předal hasičům. Před nadšenými zraky dětí vzplanul veliký oheň a zábava se za doprovodu hudby mohla rozjet naplno.
230430carodky_e 230430carodky_f 230430carodky_g 230430carodky_h
Letos už podruhé se malí i velcí čarodějové a čarodějky sešli v čarodějnické štafetě. Na vyznačené dráze mohly děti uplatnit své schopnosti v letu na koštěti skrz překážkovou dráhu až do cíle, kde je čekaly sladké odměny. Letos se číslo účastníků štafety zastavilo na rekordních 147. Pro sportovce byly na ploše ještě další dvě stanoviště se členy basketbalu, baseballu a softbalu, kde si mohli účastníci odpálit míč, házet na koš nebo se jinak vydovádět. Většina také využila možnosti něco dobrého si opéct na ohni a doplnit tekutiny u stánků.
230430carodky_i 230430carodky_j 230430carodky_k 230430carodky_l
Hasiči předvedli komentovanou ukázku záchrany posádky auta a zlatým hřebem večera se pak stal jejich prvotřídní moderovaný zásah u hořícího auta.

Za tento krásný večer děkujeme jak všem zmíněným pořadatelům, tak i podpoře Města Vlašim a Lesů Vlašim.