Jak na pandemii

Autor: tk <tkucera@sokolvlasim.cz>, Téma: Smutné, Vydáno dne: 18. 03. 2020

"Dáreček" z Číny se vesele šíří po republice, nikdo si nemůžeme být jistí, co nás čeká. Naštěstí ve špatných časech český národ vždy vesměs zapomene na půtky a nesváry a začne tahat za společný provaz. Ve Vlašimi už to také funguje ...

Možná už se vám něco objevilo ve schránkách, tady je ale ve stručnosti souhrnný výcuc informací, pro případ, že vás zastihla pandemie ve úzkých:

1. Nevolejte zbytečně 1212, přečtěte si otázky a odpovědi od MZČR
2. Aktuální informace shromažďuje vlašimská Online Koronavir stránka

Obědy
- rozváží restaurace Továrna, Pizza Petty
- přes okénko vydá restaurace Na Mlíkárně (i pivo do PETky 733 569 789 nebo 607038617), restaurace u Matoušků v Kondraci (út-ne:10-14hod), asijská restaurace Nghe thai Vlašim

- veškerá autobusová doprava je aktuálně ZDARMA, jen je nutné nosit roušku

Potraviny
- otevřeno vesměs ve standardní dobu, v době 10-12 let nesmí do obchodu nikdo pod 65 let (totéž platí i v ostatních ještě otevřených obchodech)
- přes pult sebou dostanete i zabalené zákusky v Rodinné cukrárně na Žižkově náměstí

Roušky
- aktuálně povinné ve všech rizikových prostorách - veřejné dopravě, obchodech a úřadech (upřednostňují jednání po telefonu)
- Prádelna Kyselý nabízí látky na ušití roušky, pro nákup jsou otevřené galanterie (Patchwork u vlašimské brány a bytový textil na Žižkově náměstí)
- pokud se vám povede ušít roušky navíc, sběrné místo Charity Vlašim je u zadního vchodu nové polikliniky 8-15h
- Charita nabízí zajištění donášky jídla, nákupy a dalším, kdo si to nemohou zajistit sami a zůstanou bez pomoci (739580363)
- další aktivity můžete nabídnout zde

Takže hlavně šijte/shánějte co nejméně propustné roušky, ať se vzájemně nedbalostí nepozabíjíme! Ono i když jste mladší, není o co stát - viz ověřené video 2 nakažených studentek.