Noc sokoloven

Autor: jk <Jitka.Konasova@seznam.cz>, Téma: Setkání, Vydáno dne: 06. 10. 2017

Tělocvičná jednota Sokol Vlašim se v pátek 22. září 2017 zapojila již podruhé do celorepublikové akce Noc sokoloven. Pro naši jednotu byl páteční večer vyvrcholením ?Týdne otevřené sokolovny?, kdy si kdokoliv z našich členů i veřejnosti mohl vyzkoušet libovolné cvičení i trénink, podívat se na pokroky našich nejmladších cvičenců i shlédnout čtvrteční pohádkové představení našeho loutkového divadla Maňásek. 170922noc_a

Páteční podvečer zahájil starosta TJ Mgr. Tomáš Kučera MBA. Po přivítání připomenul výročí založení Sokola i naší TJ a upozornil na připravovaný sokolský slet v roce 2018, kterého se zúčastní i naše jednota. Celý večer se pak na jevišti promítaly fotografie ze sokolského archívu, byly připravené i komentované prohlídky sokolovny.
170922noc_b Blok cvičení zahájily nejmladší gymnastky, ve věku 4-10 let. Tento oddíl pro gymnastický potěr funguje třetím rokem pod vedením PhDr. Evky Spring PhD. Následovalo představení starších gymnastek, které trénuje Jitka Vokolková. Diváci odměňovali děvčata potleskem především za akrobatické výkony. Následně si všechny gymnastky společně zaskákaly na trampolíně. Půvabné gymnastické mládí pak vystřídal náš nejznámější kulturista Luboš Chmelenský. Celý sál hlasitě povzbuzoval jeho emotivní představení.
170922noc_i Potom se většina účinkujících i návštěvníků přesunula ven - u ohýnku se opékaly buřty a po posilnění se malí i velcí vydali na lampionový průvod okolo sokolovny a hřišť. Po návratu do sokolovny pak všechny přivítali gymnasté-dospěláci pod vedením MUDr. Dana Kevického, aby si všichni společně zacvičili. Především děti byly úplně nadšené z parkouru. Rozdováděné nejmladší sokolíky zklidnilo až zhasnutí světel ve 22 hodin a odchod těch nejstatečnějších k přespání na jevišti.
170922noc_k Byla to opravdu vydařená akce, především pro společné aktivní zapojení všech věkových skupin naší jednoty i jako zajímavá prezentace tělocvičné jednoty pro veřejnost.
170922noc_n