Vlašimské ČARODĚJNICE

Autor: jk <Jitka.Konasova@seznam.cz>, Téma: Setkání, Vydáno dne: 09. 05. 2017

Poslední dubnovou neděli se na hřišti u vlašimské sokolovny ozývalo zcela speciální sportovní povzbuzování - LEŤ, ČARODĚJNICE, LEŤ !
170430carodky_c

TJ Sokol Vlašim a hasiči společně přichystali pro děti i dospělé tradiční Slet čarodějnic. I letos se počasí vydařilo, takže téměř čtyři stovky účastníků neměly problémy s navigací a přistáním na hřišti. V úvodním průvodu se představili malí čarodějové a čarodějnice. Starosta vlašimského Sokola pak slavnostně předal velikou čarodějnici hasičům, aby ji zapálili na největší vatře, kterou pro nás postavili. Za hudebního doprovodu Karla Kopeckého pak děti běhaly čarodějnickou štafetu a dováděly na skákacím hradu, který zapůjčilo Město Vlašim. Všichni s obdivem sledovali ukázku zásahu hasičů - vyproštění osoby z havarovaného vozidla a hašení požáru. K opékaným buřtům výborně chutnalo pivo i další nápoje, které čepovala Vendy Horálková z restaurace Sokolka.
Všechny pořadatele velmi potěšilo, že se letošního pálení čarodějnic zúčastnilo více lidí než loni.
170430carodky_a