Tradiční pálení čarodějnic u sokolovny

Autor: jk <Jitka.Konasova@seznam.cz>, Téma: Setkání, Vydáno dne: 09. 05. 2016

Každoroční oblíbená akce pálení čarodějnic se konala 30. dubna i v letošním roce v areálu vlašimské sokolovny. 160430carodky_c

Už od rána začala pořádající Tělocvičná jednota Sokol Vlašim spolu s členy SDH Vlašim a Pivnicí Sokolka s přípravami tak, aby vše mohlo večer proběhnout v naprostém pořádku a ke spokojenosti všech malých i velkých návštěvníků. Kolemjdoucí mohli sledovat pomalu rostoucí skákací hrad, rýsující se dráhu pro let čarodějnic a stánek pro občerstvení letos i se zastřešeným posezením. Samozřejmě, že nemohla chybět hranice. Večer si všichni oblékli čarodějnické kostýmy a vše mohlo začít.
160430carodky_a Už od pěti hodin se posezení na ploše i tribuna plnila prvními návštěvníky. Po šesté hodině se na ploše začal formovat průvod, který měl vše zahájit. V čele průvodu velký muž držel čarodějnici, kterou pak za doprovodu dětí a dospělých přinesl k velké hranici a předal hasičům. Před udivenými zraky dětí vzplanul veliký oheň a zábava mohla začít naplno. Letos už podruhé se malí i velcí čarodějové a čarodějky sešli v čarodějnické štafetě. Na vyznačené dráze mohly děti uplatnit své schopnosti v letu na koštěti skrz slalomovou dráhu až do cíle, kde je čekaly sladké odměny. Letos se číslo účastníků štafety zastavilo na rekordních 96.
160430carodky_e Zároveň mohli všichni sledovat malé hasiče, kteří si hravě poradili s menším požárem. Po skončení štafety, vyhlášení mnoha nej a losování dalších výherců z řad účastníků, se všechny oči upřely na velký požár na ploše. Teď už musela vyrazit zásahová jednotka. Členové SDH Vlašim hravě požár zlikvidovali a všichni jsme se mohli v klidu přesunout k pečení špekáčků a popíjení různých nápojů, zatímco velká hranice se před námi stále zmenšovala. Na malých ohníčkách jsme si opekli buřty, a strávili krásný poetický večer za doprovodu hudby.
160430carodky_f Za tento krásný večer děkujeme jak všem zmíněným pořadatelům, tak i podpoře Města Vlašim a Lesů Vlašim.
160430carodky_a