Oslavili jsme výročí 120 let

Autor: tk <tkucera@sokolvlasim.cz>, Téma: Setkání, Vydáno dne: 11. 06. 2012

V sobotu 19.5. si dala naše jednota sraz u zvláštní příležitosti. Důvodem bylo naše velice kulaté výročí 120ti let...

Předehru sobotní oslavy obstarali volejbalový a softbalový oddíl. Již dopoledne se začaly rozléhat v okolí sokolovny údery volejbalových smečů a softbalové komentáře. To o sobě dávali vědět volejbalové juniorky, softbaloví kadeti a první pořadatelé. Oba týmy předvedli kvalitní hru s vítězným koncem.

Ve dvě hodiny odstartoval hlavní program. Všechny přítomné přivítal v původním kroji osobně sám bratr Dr. Pitterman, zakládající člen a první starosta jednoty. V úvodním slově zmínil další důležité zakládající členy bratry Menzela a Chalupu. Teprve poté se z Dr. Pittermana vyklubal Mgr. Kučera, místostarosta T. J. Sokol Vlašim a oficiálně zahájil rok oslav výročí 120ti let od vzniku vlašimské sokolské jednoty. Pozval všechny přítomné na sokolské představení, jehož hlavní program probíhal v malém sále sokolovny. Ten obstaraly gymnastky různých věkových skupin od těch nejmladších až po dorost. V následující hodině předvedly skvělé ukázky gymnastické oslavy pohybu. Vrcholem této vynikající přehlídky bylo cvičení dorostenky Věry Škopkové na kladině. Po cvičení vyzval místostarosta přítomné k prohlídce informačních panelů, ke společnému posezení a diskusi s vedením jednoty a návštěvě volejbalového a softbalového utkání mužů. Celý program skončil v 19 hodin vítězstvím softbalistů Bohemians B nad Vlašimí A.

Poděkování patří oddílům volejbalu, softbalu a gymnastice za program, bratru Zemanovi za přiblížení historie vlašimského sokola, hostu bratru Zelenkovi z divišovské jednoty za povzbuzující slova, všem, kdo obětovali svůj volný čas přípravě akce, ale také všem těm, kdo přišli slavit s námi.