Výroční schůze

Autor: tk <tkucera@sokolvlasim.cz>, Téma: Baseball/Softball, Vydáno dne: 28. 01. 2009

Oddíl softbalu T.J. Sokol Vlašim se sešel 10.1.2009 v zasedací místnosti sokolovny při bilancování a plánování nové sezony. Letos v řadách účastníků přibyla mladá generace, stále však chybí kontakt s rodiči, těžko tedy plánovat soutěže pro kadety a kadetky. Pro vás, kdo jste se nemohli zúčastnit tedy následuje stručné shrnutí. 090110 - Výročka

Zahájení

Naši sponzoři, přátelé a členové si po přihlášení mohou stáhnout Kompletní program výročky. Na schůzi nejprve obdrželi účastníci několik dokumentů (kliknutím lze po přihlášení zobrazit z webu):
  1. Hráčský manual
  2. SoftDotazníček 2009 pro dospělé členy
  3. SoftDotazníček 2009 kadeti
  4. Seznam médií na zapůjčení

Omlouvám se, že dokumenty mají formát MS Word. Jiné formáty se bohužel z různých důvodů nezadařily, ale pracuje se na tom.

Zhodnocení sezony 2008 (Tomáš Kučera)

Minulou sezonu lze řadit k jednu z nejúspěšnějších jak výsledkově, tak i organizačně. Mužská soutěž pro nás dopadla v konečném výsledku výtečně, když po rozpačitém jaru proti středu a špici pelotonu očekávaní slabší soupeři až na PV C nedorazili a my tak mohli uzavřít sezonu třetím místem.
Letošní nábor žáků a žákyň nám přinesl úspěch v podobě nového týmu mladých, který sbíral první zkušenosti proti různých soupeřům a položil základ pro tým do pravidelných soutěží.
Konečně se povedlo dokončit dlouho očekávanou pálkařskou klec. Těžko by se stavbu klece podařilo dokončit nebýt pomoci tatínka naší členky a vůbec podpory rodiny Burdových. Zabrala většina našich členů, a tak je konečně šance na intenzivní pálkařské tréninky i ve Vlašimi. 090110 - Výročka

Softbalový materiál (Monika Burdová)

Podle Moniky jsme poměrně slušně vybavení pálkami (přibyly nové divobijky), míči, rukavicemi i helmami. V nejbližší době budeme potřebovat měkké míče do tělocvičny, pro kadety mřížku na helmy a na žádost T.J. Sokol je objednaná i ochranná síť na kratší stěny do sokolovny, částečně hrazené z fondů města. Celkový seznam materiálu by se měl objevit na webu v průběhu roku, dostupný bude ale z důvodu bezpečnosti zřejmě jen v členské části.

Členská základna

Počet členů se díky novému mládí zdvojnásobil. Do následující sezony je potenciál našeho týmu někde na následujících počtech - 7 mužů, 1 žena, 1 junior, 2 juniorky, 3 kadeti, 4 kadetky. Ještě nás tedy čekají další náborové akce a pravděpodobně se tak dostaneme na dostatečný počet pro mužskou a kadetskou soutěž.

Finanční zpráva 2008 a příspěvky 2009 (Pavel Kuchař)

Pavel potěšil plusovým stavem našeho konta. Radost trochu kazí dluh vytvořený stavbou tunelu, naštěstí se v našich řadách nacházejí sponzoři a obětaví členové, díky nimž dluh není až tak velký a splatíme ho pravděpodobně velmi rychle. Navíc naše pálky divobijky zatím nejsou zaplacené, tudíž velký plus zřejmě rychle zkonverguje k nule. Důležitá zpráva pro členy: Narostly ceny za tělocvičny, takže letošní příspěvky pravděpodobně trochu narostou. Výši příspěvků se dozvíte během února.

Rozdělení rolí v týmu, komunikace

Tréninky probíhaly a i nadále budou probíhat pod vedením čtveřice Burdová, Hejný, Kučera, Blahout s přispěním dalších členů tak, jak se během roku bude situace vyvíjet se školami a zaměstnáním. Objevili se noví fotografové a fotografky, naše nové kočky pomohou s roznáškami pozvánek, jinak vše v trenérských, bafuňářských, náborových a jednatelských řadách při starém. Není zájem o vyhodnocování statistik, tudíž zřejmě časem vyhlášení vítězů zmizí z programu výročky. Škoda. 090110 - Výročka

Ocenění jednotlivců (Tomáš Kučera)

Tom upozornil na důležitost správnosti zápisu ukradených met a způsobu získání bodu do zápisu utkání. Pokud nemáte jasno, mrkněte na oficiální a naše interní zkrácená pravidla zápisu. V únoru bude příležitost ještě o nich podiskutovat po trénincích. Statistiky jsou k dispozici online (pracuje se na tom) v našem oddílovém systému na webu včetně vysvětlivek. Rok 2008 přinesl následující vítěze:
  1. Kačka polařka roku mezi dívkami (Deby si pro nejlepší pálkařku nepřišla)
  2. Mára nejúspěšnější mezi kluky (Tom si pro nejlepšího pálkaře nepřišel)
  3. Burdínek nejúspěšnější ženou/juniorkou
  4. Tom polař roku
  5. Libor nejlepší pálkař
  6. Karel nejužitečnější hráč

Diskuse - týmové cíle pro sezonu 2009

Třetí místo v mužské soutěži nás opět motivuje k pokusu o postup do vyšší soutěže. Bojovat by o něj měli Beneš, Blahout, Burdová, Hejný, Kučera, Kuchař, Moudrý, Müller, Pavlica, Porš, Smejkal a japonská akvizice Shuji. Čas od času se objevují náznaky nových jmen pro tým, uvidíme, zda se konečně některým novým "zájemcům" podaří přejít od úmyslu k činnům.
Kadeti a kadetky mají letos obtížný úkol - porvat se o čest v pražské soutěži. Reálný cíl tedy v současnosti spatřujeme ve sbírání dílčích vítězství - vyhrát směnu proti každému ze soupeřů a pokusit se porazit posledního. Vše se ale odvíjí od výsledku jarních náborů, následovat tedy mohou i vyšší cíle. V náborech budeme konkurovat vlašimskému fotbalu, hokeji, stolnímu tenisu a dalším sportům, nabídka je skutečně široká.
Během závěrečného posezení se po dlouhé době mezi námi objevil Smíšek na návštěvě z Irska, na posilu do sezony to ale moc nevypadá - zase se vrací. 090110 - Výročka