Oslava 10ti let softbalu pod Blaníkem

Autor: tk <tkucera@sokolvlasim.cz>, Téma: Baseball/Softball, Vydáno dne: 08. 09. 2007

Září je kromě začátku školního roku také příležitostí pro vznik studentských sdružení. Před deseti lety vzniklo jedno takové sdružení jako první softbalový klub ve Vlašimi. Rozhodli jsme se tak obohatit nabídku sportů o pálkovací hru, která vychází z baseballu jako jeho v Čechách rozšířenější varianta. V sobotu 8. září uspořádal oddíl softbalu TJ Sokol Vlašim oslavu desetiletého výročí vzniku oddílu.

Na úvod se od deseti hodin utkali vlašimští čápi s mužstvem Spectrum Praha. V utkání zvítězil soupeř, když teprve v páté směně prolomil obranu a odskočil domácím o šest bodů. Na nadhozu se poprvé v domácím prostředí představil Hejný a tři směny dovolil soupeři pouhé čtyři body. V utkání se opět blýskl domácí Kuchař 100% úspěšností na pálce.

Odpolední program už probíhal plně v režii veřejnosti. Softbalový a baseballový radar změřil účastníkům rychlost hodu ? přihrávky spoluhráči. V klání čtrnácti účastníků různých kategorií si ceny odnesli Barbora Pomahačová v kategorii kadetek, Marek Můller mezi kadety, Monika Burdová v ženské kategorii a konečně Martin Zvára, který dosáhl absolutně nejvyšší rychlosti 110km/h.

Přátelské utkání kolemjdoucích, členů původního vysokoškolského týmu čápů, jehož je vlašimský oddíl pokračovatelem a bývalých členů vlašimského oddílu nakonec skončilo vítězstvím softbalu a všichni si díky asistenci pořadatelů užili i řady pěkných akcí v obraně i v útoku.

Na závěr se sešli největší ranaři při homerun derby, aby pokořili sedmdesátimetrovou hranici odpalu, na hřišti odměřenou dvoumetrovým plotem. Vítězslav Klusák ještě skončil smolným odpalem na hodní hraně plotu, další čtyři pálkaři však přidali ještě pár metrů. V klání homerunistů nakonec zvítězil Tomáš Kotouček.

Závěrečná část proběhla ve znamení společného vzpomínání na těžké začátky klubu bez výraznější finanční či materiální podpory.

Softbalový klub by na závěr rád poděkoval za zázemí poskytnuté v začátcích od TJ Spartak Vlašim a za podporu TJ Sokol Vlašim, která trvá až do současnosti.