Novinky 06/09

Autor: tk <tkucera@sokolvlasim.cz>, Téma: Baseball/Softball, Vydáno dne: 31. 12. 2006

Poklidný vlašimský softbalový podzim spestřila pouze závěrečná sešlost týmu nad dobrým soustem s ještě lepším pitivem. Letos byla oslava o poznání střídmější také kvůli sestupu do 2.třídy, který zřejmě už nic neodvrátí.

Sezona 2006 tedy nakonec zůstala pouze příjemnou exkurzí do soutěže, kde se soupeři drží buďto kvalitním nadhozem (Tomáš Petr v Iuridice, Michal Fitza v Ekonomu), dobrým polem (Starý psi) nebo pálkaři (Brandýs). Ten kdo převyšoval ostatní ve více faktorech, postupuje - Medicina. Ten kdo doplňuje už tak průměrný tým o hráče mládežnických kategorií, padá (Vlašim, Sedlčany).
Tento rok se nesl ve znamení nesnází kolem pálkařského tunelu. Nakonec se podařilo najít pro něj místo a nakonec i někoho, kdo stavbu zrealizuje. Doufejme, že zima není obdobím spánku i pro konstruktéry pálkařského boxu.
Dne 20.1. se koná výroční schůze v zasedací místnosti sokolovny Vlašim. Zveme všechny současné i bývalé softbalisty a další příznivce tohoto sportu. Na programu je hodnocení roku 2006, program roku 2007, promítání fotek, vyhlášení vítězů statistik a volná zábava.

Ze českého softbalu:
Vítězem 1. ČSL mužů je Radotín, který porazil obhájce Chomutov. Na vítězství má lví podíl bývalý frontman našeho tradičního soupeře ze Sedlčan Jaroslav Breník, který exceloval jak na nadhozu, tak i na pálce. Snad je tento jeho úspěch alespoň částečnou náplastí na sedlčanský sestup do 2.třídy mužů.