Loučení s 1.třídou mužů

Autor: tk <tkucera@sokolvlasim.cz>, Téma: Baseball/Softball, Vydáno dne: 16. 10. 2006

Vlašim - loučení s 1.třídou ...

Sedlčany 9:10 a 9:10. Tristní sestavu soupeře překonala naše sestava se dvěma juniorkami. Naštěstí soupeřův nenápadný návrh: Může si s námi zahrát kamarád, co už s námi nehraje? byl odhalen coby pokus nasadit reprezentanta Breníka, a tak se konal alespoň vyrovnaný dabl s lepším vyústěním pro soupeře. Náš šestibodový ulývkový únik na začátku soupeř v sedmé směně dotáhl a první tiebreak zahrobil hrající kouč a zatím náš vedoucí pálkař na druhé metě. Šnečí linedrive dvojka lehce zpracovala a v pohodě přihrála na dvě za mentálně vychýleného běžce, který v podstatě kradl tři. Sedlčany naopak lehce naplnily mety na chyby v poli a mety zdarma a nestor sedlčanského softbalu Jose ukázal, jak řešit vyrovnaný zápas - linedrive na sedm by stáhnul víc než jeden bod, ale po vítězném bodu rozhodčí ukončil utkání.
Ekonom 3:9, 7:9. Na loučení s první třídou se sešel nebývalý počet hráčů - 14. Pokud bychom se takhle sešli na Brandýs v Brandýse, na Sedlčany v Sedlčanech nebo na Ekonom v Bohnicích, jistě by náš stav vítězství ukazoval jiné číslo než nulu, takhle však bylo spíš smutné dočkat se další porážky v domácím prostředí. Čtyři směny se dařilo vzdorovat, když pole vychytalo lajndrajvy za vnitřní parádními zákroky v běhu a v pádu. Pak se ale skore přehouplo na 3:4, zranil se nám rozhodčí, vypadli jsme z koncentrace a mentální chyba kouče - skvíz na na dva strajky a jeden aut při plných metách - zlomily zdárný průběh na další prohru. V druhém utkání rozhodla třetí směna, když Smíšek už neudržel pálkaře a vystřídání nadhozu přišlo o chvíli později.

Podbalnický turnaj středních škol v softbalu už zná svého vítěze. Překvapivě na přání paní ředitelky svou účast Gymnázium Vlašim zrušilo, a tak si rozdělili první a druhé místo SPŠ Vlašim a Gymnázium Benešov. V utkání držely vyrovnaný stav kvalitní obrana gymnázia oproti výtečným nadhazovačům/kám průmyslovky. Nakonec obrana nevydržela a SPŠ obhájilo už podruhé vítězství. Příští rok čeká jejich tým odliv softbalistů. Obstojí i bez nich? Necháme se překvapit.

Ze světa:
Vítězkami 1. ČSL žen 2006 jsou po dlouhých létech druhých míst ženy Joudrs Praha, když konečně zdolaly svého rivala z Krče. Právo na přímý postup do 1. české softballové ligy žen 2007 si vybojoval tým z Podolí. V baráži získalo druhé postupové místo TJ Tempo Praha po vítězství nad posledním z 1. ČSL žen 2006 Trutov HSM.
O vítězství v 1. ČSL mužů se ještě bojuje. Dvě vítězství Radotína tento víkend vyrovnal Chomutov stejným výsledkem o právě proběhlém víkendu a rozhodne se příští týden v Chomutově.