Novinky 06/07

Autor: tk <tkucera@sokolvlasim.cz>, Téma: Baseball/Softball, Vydáno dne: 29. 08. 2008

Vlašimské zprávičky:
Po jarní části je Vlašim na chvostu 1. třídy mužů. Zdá se, že sestup odvrátí jedině zázrak. Náš tým marně bojoval o přežití v tropických teplotách na pekelně roztopeném hřišti v pražském Svoboda parku proti Iuridice. Na šest bodů soupeře jsme nedokázali odpovědět ani jediným úspěchem. Proti Ekonomu už v té době unavený tým pouze čekal na ránu z milosti. V utkání proti Medicině naproti tomu vyhořeli oba nadhazovači a pole pouze sledovalo míče létající za plot zkrácené levé části hřiště.
Letos vycestoval tým do Kostelce na turnaj O pohár Homera Simpsona. Vynikající organizaci, atmosféru a úroveň turnaje kalilo snad jen pivo Primus nevalné kvality z plastových kelímků.
Turnaj kolemjdoucích letos posílil tradiční softbalově společenský soupeř Bába Bobr. Do druhého utkání nastoupili hosté z řad bývalých hráčů a přátel vlašimského softbalu za odborného vedení obou týmů.
V neděli nastupujeme k prvnímu ze čtyř dvojutkání proti Brandýsu nad Labem. Rozpis podzimní části soutěže najdete v sekci Utkání.

Ze světa:
České juniorky letos skončily na ME šesté. Realizační tým se rozhodl na základě tohoto neúspěchu odstoupit.
Chomutov neobhájil titul klubového mistra Evropy. Po porážce od Holandského a Dánského soupeře skončil třetí před dalším českým zástupcem z Krče.