Novinky 05/06

Autor: tk <tkucera@sokolvlasim.cz>, Téma: Baseball/Softball, Vydáno dne: 07. 06. 2005

Domácí utkání skončila smírně, na Bobry prostě máme slabost. V prvním utkání bylo jasně vidět, kdo má navrch již od začátku. Soupeř aktuálně nemá nadhoz, a tak jsme v klidu bušili do pomalých středů. První utkání jsme v klidu vyhráli v půlce páté směny rozdílem (vývoj utkání po směnách 2:0, 5:1, 11:3, 15:4). Opět se ale projevil problém se spojením nadhozu a koučování. Coby nadhazovač aktuálně řešící problém únavy nebyl kouč schopen vyřešit korektně pro nás i Bobry problém s nadhazováním nebobra za Bobry, který údajně slíbil, že náš tým bude akceptovat. Škoda, jelikož vyhraný rozdíl v prvním utkání jsme tak soupeři oplatili téměř stejnou prohrou - 6:16 (vývoj utkání po směnách 0:5, 0:7, 5:7, 6:16, 6:16). Stěží to lze přičítat zamícháním posty dle naší B varianty - všichni odvedli slušný standard. Na pálce si celkově nejlíp počínal Pája s trojměťákem (1x3B), a třemi dvojměťáky (3x2B). Tom 1x3B,2x1B, David 2x2B,1x1B, Karel 3x1B. SO vede tentokrát Viky se dvěma - kontrola strike zony se dát natrénovat jen na trénincích proti živému nadhozu.

V pátek 3.6. se konal od 8h NÁBOR u nás na hřišti pro SOUZ Vlašim a zaujal přinejmenším Páju, který pomáhal s ukázkami spolu s Monikou a Markétou.

Na TURNAJi ZŠ se letos utkaly ZŠ Vorlina a Gymnázium Vlašim, ostatní školy mají z těchto dvou zdá se příliš velký respekt. Turnaj se konal v úterý 7.6. od 8 hodin na hřišti TJ Sokol Vlašim. I tento rok titul Podblanického kadetského softbalového mistra obhájilo Gymnázium Vlašim. Komentář a fotky budou k dispozici během měsíce června. Opět byla oficiální pravidla softbalu pozměněna o následující:
Po celou dobu utkání se účastní 10 hráčů týmu, z nichž jsou nejméně 2 dívky
Kradení met není dovoleno
Nadhazovací vzdálenost je nejméně 10 metrů u dívek a 11.5 u chlapců.