Novinky 05/04

Autor: tk <tkucera@sokolvlasim.cz>, Téma: Baseball/Softball, Vydáno dne: 20. 05. 2005

Po měsíci odmlky z důvodu nabitého programu jsou tu opět čerstvé novinky ...

Po dlouhé prodlevě se mi podařilo naplnit loňskou galerii fotkami od hráčů. Pokud máte zájem o náš plakát s akčními fotkami 2004 formátu A3, je k mání za 100Kč v kanceláři TJ Sokol.

V utkáních zatím střídavě oblačno, jelikož na prkně se výkony stále neodvíjejí podle předpokladů. Po dvou výhrách s Podolím jsme jeli na Meteor. Pouze tři silní pálkaři soupeře dokázali vždycky dotlačit víc bodů než naše pálka. Když se k tomu ještě přidají nepochopitelné výpadky v poli, nemá kvalita nadhozu žádný význam. V druhém utkání tedy dostal příležitost nadhazovat Leoš, ale druhou směnu odevzdal šest bodů a už to nebylo ke stažení ani při návratu prvního nadhazovače Tomáše.

Pohárové utkání s Českými Budějovicemi jsme bohužel nezvládli psychicky. Po těsném FC safe běžce na druhé metě a několika metách zdarma pole vychladlo a začalo vyrábět nevynucené chyby. 17 bodů v první směně tým dostalo do poraženecké nálady, a tak jsme ani na pálce proti téměř slowpitchovému nadhozu nic nepředvedli. Je toho dvakrát škoda, protože nás v hledišti poctili návštěvou v volejbalisté.

Zítřek je pro nás svátkem, jelikož vyrážíme na Krč ? nejlepší hřiště soutěže ? potvrdit loňská dvě vítězství s ISBA. Následující utkání s Bobry na Starém Tempu pak bude asi šokem.

Nábory na vlašimských a benešovských středních školách zatím vyzněly naprázdno. Uvidíme, co přinese nábor na SPŠ a SOU zemědělském. Pokud víte ve svém okolí o zájemci o baseball nebo softbal ve věku mezi 10 a 18 lety, pošlete ho prosím na naše tréninky.

Podblanický turnaj základních škol a nižších gymnázií tento rok pořádáme v pondělí 6.6.2005. Přijďte tedy s vaší školou připravit o titul loňského vítěze Gymnázium Vlašim.

Tým letos posílený o řadu zástupkyň slabšího pohlaví letos opět vyráží do Václavic u Benešova na Turnaj u Roury, pořádaný Meteorem o červencovém víkendu 16.-17.7.